هویت بصری چیست؟ تاثیر مهم رنگ سازمانی و برندینگ

هویت بصری برند
عنوان محتوا:هویت بصری چیست؟
کلمه کلیدی اصلیهویت بصری
کلمه کلیدی مرتبطرنگ سازمانی، برندینگ
خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه)هویت هر فرد یعنی شخصیت، حقیقت و ذات فرد که باعث متمایز شدن او از دیگران می شود. هویت بصری نیز به عنوان چاشنی و حقیقت کسب و کار شما، سبب منحصر به فرد شدن نام شما، شرکت و برند شما در مقایسه با نمونه های مشابه می شود. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با اهمیت و نقش هویت بصری بیشتر آشنا کنیم.

هویت بصری چیست؟

به مجموعه ای از تمام عناصر برند که به منظور نشان دادن تصویر مناسب به مخاطب توسط شرکت شما ایجاد می شود، هویت بصری می گویند. در واقع هویت بصری یا همان برند آیدنتیتی مثل هویت فرد (شامل شخصیت، حقیقت و ذات فرد) می باشد که فقط مختص به یک فرد خاص است و سبب متمایز شدن او از دیگران می شود؛ ولی برند آیدنتیتی مختص یک برند (شخصی یا تجاری) می باشد که سبب می شود که شرکت یا برند شما نسبت به برندهای مشابه و رقیب، منحصر به فرد گردد. به عبارتی دیگر حقیقت برند را مشخص می کند. هویت بصری به عنوان یک چاشنی برای برند و کسب و کار شما محسوب می شود تا برند شما به بهترین شکل ممکن راه نفوذ به قلب و ذهن مخاطبان را پیدا کند. امروزه تصاویر خلاقانه ای را در تبلیغات مشاهده می کنیم که نشان از اهمیت و رشد برند آیدنتیتی در دنیای امروز دارد. با توجه به همین موضوع، بسیاری از برندها سعی دارند تا با ساخت تصاویر منحصر به فرد، طراحی و ساخت لوگو و ایماژ ذهنی، در حافظه مخاطبین نقش ببندند. با طراحی هویت بصری، شرکت شما شکل می گیرد. یکی از اشتباهات افراد در تعریف هویت بصری این است که آن را هم معنی برندینگ و برند می دانند در صورتی که این سه با هم تفاوت دارند. برند یعنی همان درکی که دنیا از شرکت شما دارد و برندینگ هم شامل مجموعه فعالیت های تجاری می باشد که به منظور این که برندتان شکل بگیرد انجام می دهید.

آموزش هویت بصری

هویت بصری برند چیست؟

اهمیت هویت بصری:      نقش هویت بصری در سایت و برندینگ:

یکی از نیازهای هر کسب و کاری، ایجاد یک شخصیت متمایز کننده و خاص، به منظور نقش بستن در ذهن مخاطبان می باشد. با وجود شرکت های مشابه و رقبایی که خدمات مشابهی با شرکت شما ارائه می دهند، بهترین راه حل جهت ماندگاری شرکت شما در ذهن کاربران، بهره گیری از هویت بصری و سازمانی است. می توان گفت یکی از اقدامات بسیار مهم جهت افزایش قدرت، ارزش و اعتبار هر برند یا محصولات آن، استفاده از هویت بصری می باشد. سازمان های مختلف با استفاده از طراحان بصری که افرادی خلاق و با مهارت بالا در زمینه طراحی عناصر می باشند، به آسانی می توانند برند خود را خاص نمایند و با شرکت های مشابه رقابت کنند. به عبارتی دیگر این اقدام از پیش نیازهای مهم و حیاتی برای ساخت برند می باشد. البته فقط داشتن مهارت در زمینه گرافیک ملاک نیست؛ بلکه هر پروژه نیازمند بررسی و تحقیق اصولی به منظور انتقال پیام و مفاهیم به مخاطبان می باشد.

بیشتر بخوانید  9 دلیل نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سال 1400
آموزش دیجیتال مارکتینگ

اهمیت هویت بصری

 یکی از الزامات بهره مندی از مزایای برندینگ در کسب و کار، استفاده از برند آیدنتیتی می باشد. از همین جهت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. امروزه کمتر کسب و کاری پیدا می شود که بدون اسم باشد. اکثر کسب و کارهای دنیا (غیر اینترنتی و اینترنتی) دارای نام و نشانی خاص می باشند. کمتر کسی پیدا می شود که از یک برند بی نام و نشان خرید کند. برای طراحی یک هویت برای برند، ابتدا باید یک نام اختصاصی و منحصر به فرد برای کسب و کار خود پیدا کنید. در واقع همین نام و نشان به کسب و کار شما اعتبار و هویت می بخشد و سبب می شود کاربران به شما اعتماد کنند. همچنین شما باید نسبت به نیازها و دغدغه های مشتریان آشنایی کامل پیدا کنید. پس هویت بصری باید بر اساس نیازهای مخاطب و طرز فکر آن ها طراحی شود. از جمله مزیت های هویت بصری که اهمیت آن را نشان می دهد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جذب اعتماد کاربران
  • بهبود بخشیدن تجربه کاری (UX)
  • افزایش شناخت کاربران از برند و افزایش حس وفاداری کاربران
  • در محیط کسب و کار سبب افزایش اعتبار برند می شود.
  • سبب می شود که پیام سازمان به شکل صحیح به کاربران منتقل شود.
برندسازی

نقش هویت بصری در سایت و برندینگ

تاثیر رنگ سازمانی در هویت بصری:

از اولین مولفه ها و پیش نیازهای مدنظر در طراحی گرافیکی، انتخاب و بهره گیری از رنگ سازمانی مناسب می باشد؛ رنگ سازمانی همان رنگ مورد استفاده در طراحی لوگو، بروشور، ست اوراق اداری، کاتالوگ و .. می باشد. رنگ سازمانی به ایجاد احساس در برند کمک بسیار زیادی می کند و باید به گونه ای باشد که ذهن مخاطبین را به خود جلب نماید. زمانی که از رنگ سازمانی استفاده می شود، میان برند و مشتری حس و ارتباطی عمیق صورت می پذیرد و همین موضوع می تواند سبب ترویج و توسعه برند شود. جهت تقویت تصویر برند باید یکسان سازی در رنگ سازمانی، بسته بندی، بازاریابی، امور چاپی و تبلیغات صورت گیرد. با گسترش رنگ سازمانی می توان از آن به عنوان نشانه یا نماد در برند استفاده کرد؛ به صورتی که مخاطبین با دیدن آن رنگ، از برند شما یاد کنند (در واقع می تواند یک رنگ مشخص، ماهیت برند شما را نشان دهد).

انتخاب رنگ سازمانی برای برند، کمک زیادی به طراحی لوگو، بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت، وب سایت و … می کند.

آموزش دیجیتال مارکتینگ | رنگ برند

رنگ سازمانی

لوگو:

به ساختار گرافیکی خاص جهت معرفی برند به مخاطبین و متمایز کردن برند از رقبا، لوگو می گویند. لوگو جزئی مهم و حیاتی در طراحی هویت بصری می باشد که از متن، تصویر یا ترکیبی از این دو تشکیل شده است. هر برندی باید لوگوی مخصوص خود را داشته باشد. بسیاری از طراحان بر این باورند که هر چقدر طراحی لوگو ساده تر باشد، تاثیر گذاری، ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطبین دارد. یک لوگوی مناسب، ارزش های مختلف برند را به نمایش می گذارد. پس فقط انتخاب اسم برای برند کافی نمی باشد و با طراحی لوگو می توان به آسانی تصاویری را که در ذهن داریم، به ذهن مخاطبین انتقال داد و از طرفی تصاویر نسبت به اسم ها، ماندگاری بیشتری در ذهن دارند.

بیشتر بخوانید  انتخاب بهترین نام برای کسب وکار
آموزش دیجیتال مارکتینگ | لوگو

لوگو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ

در همکار به صورت رایگان و مرحله به مرحله آموزش ببینید و کسب وکار خودتان را گسترش دهید.

logo-samandehi

Copyright © 2021 Hamkar. All rights reserved