انتخاب بهترین نام برای کسب وکار

انتخاب نام مناسب

برای اینکه بتوانید مناسب ترین اسم را برای کسب وکار خودتان انتخاب کنید باید مراحل زیر را انجام دهید و به چند مورد مهم و اساسی دقت کنید.

۱ – هدف کسب وکار :

پیش از انتخاب نام باید به این فکر کنید که کسب و کار شما چه هدفی دارد ، شما چه محصول یا خدماتی را می فروشید ؟ کسب وکار شما در چه حوزه ای فعالیت دارد ؟

به طور مثال اگر در حوزه کودکان فعالیت دارید باید اسمی انتخاب کنید که لطیف و یا برای کودکان جذاب باشد(اسم مربوط به کودکان یا اسمی کودکانه).

۲ – نوشتن اسم ها بدون در نظر گرفتن معنی و ظاهر و … :

هر اسمی که در ذهنتان می آید را روی کاغذ یا در نوت گوشی خود بنویسید.علت این کار این است که در بعضی از موارد اسامی به ذهنتان می آید که معنی خاصی ندارد ولی در ذهن ماندگار است و تلفظ آسانی دارد.

۳ – اسم ها را از فیلتر های زیر بگذرانید :

اسم انتخاب شده تا حد ممکن کوتاه باشد ، تلفظ و نوشتار یگانه داشته باشد ، ماندگاری خوبی در ذهن داشته باشد ، قبلا ثبت نشده باشد ،اسم انتخاب شده در دامنه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی آزاد باشد ، تا حد امکان مربط با کسب و کار شما باشد.

۴ – اسم های باقیمانده را مجدد بررسی کنید :

با توجه به فیلترهای بالا ممکن است چند اسم باقی مانده باشد ، آنها را بازهم از فیلترهای بالا بگذرانید ، به این دقت کنید که همه شما و محصولات یا خدماتتان را با این نام می شناسند ، پس باید تلفظ آسانی برای افراد متفاوت داشته باشد.

۵ – در انتخاب اسم عجله نکنید !

از طوفان فکری استفاده کنید ، به دوستان و خانواده خود توضیح دهید که موضوع کسب و کارتان چیست و از آن ها بخواهید برای کسب و کار شما اسمی مناسب انتخاب کنند ، اینگونه می توانید از ذهن های متفاوت ایده های بیشتری به دست آورید.

 

برای سایت همکار بنویسید که چه اسم هایی به ذهنتان رسیده ، به شما مشاوره رایگان خواهیم داد.

بیشتر بخوانید  9 دلیل نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ

در همکار به صورت رایگان و مرحله به مرحله آموزش ببینید و کسب وکار خودتان را گسترش دهید.

logo-samandehi

Copyright © 2021 Hamkar. All rights reserved