۹ دلیل نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۰

9 دلیل نیاز به دیجیتال مارکتینگ

۹ دلیل نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۰

 • اهمیت طراحی و استفاده از برنامه برای دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) برای تغییر شکل کسب و کار و رشد آن

یکی از چالش های معمول از گذشته نه چندان دور تا به امروز، پیدا کردن نقطه شروع طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ بوده است. امروزه تقریبا تمام کسب و کار ها متوجه افزایش بی سابقه مخاطبان برنامه های تلفن همراه، شبکه های اجتماعی، وب سایت و … هستند اما هیچگاه برنامه ای یکپارچه برای شروع کار و درگیر کردن مؤثر مخاطب نداشته اند.

اگر شما هم برنامه مشخص و استراتژی برای بازاریابی و کسب و کار خود ندارید، قطعا با یکی از ۱۰ مشکلی که در ادامه ذکر کردیم مواجه هستید و در نهایت از رقبایی که بیشتر کسب و کار خود را دیجیتالی کرده اند، شکست میخورید. پس با ما تا ادامه مقاله همراه باشید.

 

 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور دقیق می توان گفت دیجیتال مارکتینگ یعنی «دستیابی به اهداف بازاریابی و جذب مشتری و مخاطب از طریق تکنولوژی های دیجیتال و رسانه ها»

تکنولوژی های دیجیتال و رسانه شامل موارد زیر:

 • وب سایت

 • اپلیکیشن های تلفن همراه

 • صفحات شبکه های اجتماعی

 • موتور های جستجو

 • تبلیغات

 • ایمیل مارکتینگ

 • چالش های دیجیتال مارکتینگ

با توجه به تجربه تیم آکادمی همکار یکی از معمول ترین چالش های دیجتال مارکتینگ این هست که از کجا باید شروع کرد؟  بر اساس باور های غلط، اکثر افراد فکر می کنند که برای یک برنامه ریزی و طراحی کسب و کار، اطلاعات زیادی مورد نیاز است و از ابتدا باید صد ها صفحه برنامه ریزی انجام داد. اما ما فکر می کنیم که برنامه ریزی ساده بهترین کارایی را دارد.

برنامه شما نیاز به داده های زیاد و سنگین ندارد، بلکه می توان آن را به دو یا سه قسمت یک برگه A4 خلاصه کرد و برای یک پروژه یا فرصت جداگانه برنامه ریزی کرد. چارت زیر دید کلی راجع به برنامه ریزی هوشمند به شما می دهد.

 

برنامه ریزی و اقدام در دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ | همکار آکادمی

 

 

 • دیجیتال مارکتینگ برای نقطه «صفر»

 • استفاده از دیجیتال مارکتینگ بدون یک برنامه ریزی استراتژیک هنوز هم رایج است. مطئنأ شرکت های بسیاری در این قسمت قرار می گیرند که از دیجیتال مارکتینگ به طور مؤثر استفاده می کنند و نتایج بسیار خوبی هم از موتور های جستجو، ایمیل و یا شبکه های اجتماعی بدست می آورند. اما با اطمینان می توان گفت که این شرکت ها فرصت های بسیاری را برای هدف گذاری دقیق تر و بهینه سازی کسب و کار خود از دست می دهند یا با یک یا چند مورد از مواردی که در ادامه اشاره می کنیم دست و پنجه نرم می کنند. این مورد برای شرکت های بزرگ تر بیشتر به چشم میخورد.
 • بر اساس تحقیقات ما اکثریت شرکت های بزرگ از استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده، طراحی یک برنامه دیجیتال در دو مرحله اتفاق می افتد. ابتدا یک برنامه دیجیتال مارکتینگ جداگانه شکل می گیرد که برای نشان دادن فرصت ها و مشکلات، یا در واقع ایجاد نیاز و ارائه راه حل مورد استفاده قرار می گیرد. و سپس فعالیت های دیجیتال با استراتژی های بازاریابی یکی می شوند که یک فعالیت حیاتی است.
 • آیا شما استراتژی ای برای دیجیتال مارکتینگ خود دارید؟

در سال های گذشته آمار استفاده کنندگان از استراتژی بسیار پایین بوده، به طوری که دو سوم و حتی بیشتر از این مقدار استراتژی دیجیتال مارکتینگ نداشته اند. اما در سال های اخیر این آمار به نصف رسیده که البته همچنان آمار خوبی نیست اما نقطه امیدی است که شما می توانید از این فرصت استفاده کنید تا از رقبا پیشی بگیرید.

بیشتر بخوانید  سفارش طرح گرافیکی | همکار کسب وکار

 

استراتژی بازاریابی محتوایی

استراتژی بازاریابی محتوایی

 

 • ۹ دلیل نیاز به استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 1. هدفتان مشخص نیست
 2. شما قادر به شناسایی مخاطبان آنلاین و بازار هدف خود نخواهید بود
 3. رقبای شما بازار را تصاحب خواهند کرد
 4. از مشتریان آنلاین شناخت کافی پیدا نمی کنید
 5. از یکپارگی خارج خواهید شد
 6. به قسمت دیجیتال توجه کافی نمی شود
 7. زمان و پول شما هدر خواهد رفت
 8. پویایی خود را از دست خواهید داد
 9. دائما بهتر می شوید
 • هدفتان مشخص نیست

تحقیقات نشان داده اند که شرکت هایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ ندارند، هدف مشخصی برای دستیابی در زمینه آنلاین برای دستیابی به مشتریان جدید و یا تقویت رابطه با مشتریان قدیمی ندارند.

 • شما قادر به شناسایی مخاطبان آنلاین و بازار هدف خود نخواهید بود

اگر شما در زمینه آنلاین تحقیق و برنامه ریزی نکرده باشید، ممکن است مشتریانی که به خدمات آنلاین نیاز دارند را کمتر از مقدار واقعی تخمین بزنید و فرصت هایی زیادی را از دست بدهید. اصول فروش و فعالیت آنلاین با شکل سنتی کسب و کار کاملا متفاوت است. رفتار و انتظارات مشتریان، رقبا، فرصت ها، تبلیغات و … . پیشنهاد ما آنالیز رقبا و استفاده از ابزار های مختلف برای بررسی کلمات کلیدی و جذب مخاطب است.

 • رقبای شما بازار را تصاحب خواهند کرد

اگر شما به اندازه کافی در زمینه دیجیتال سرمایه گذاری نکنید، یا از روش های قدیمی تبلیغات بدون هیچگونه برنامه ریزی استفاده کنید، سهم بازار شما از آن رقبایتان خواهد شد. بخصوص در سال های اخیر که تمامی کسب و کار به سمت آنلاین شدن رفته اند.

 • از مشتریان آنلاین شناخت کافی پیدا نمی کنید

کاملا مشخص است حوزه دیجیتال «قابل اندازه گیری ترین پلتفرم تا به امروز است». اما ابزار هایی مانند Google Analytics و مشابه های ان تنها مقدار بازدید را به شما نمایش می دهند و نه احساسات و طرز فکر مشتریان را برای این منظور شما نیاز به ابزار های جداگانه ای دارید تا نقاط ضعف خود را پیدا کنید و آن ها را پوشش دهید.

 • از یکپارگی خارج خواهید شد

تقریبا هر کسی با یکپارچه کردن سیستم دیجیتال و سنتی موافق است. پس پیشنهاد ما طراحی برنامه ای جامع برای دیجیتال مارکتینگ است هر دو مورد را به خوبی پوشش دهد. زمانی که تغییر حالت به آنلاین کامل شد، دیجیتال مارکتینگ تنها بخشی از استراتژی بازاریابی شما خواهد بود و تنها قسمتی از کسب و کار شما، نه خود کسب و کار.

 • به قسمت دیجیتال توجه کافی نمی شود

توجه کم به قسمت بازاریابی دیجیتال و هزینه نکردن برای آن باعث می شود که نتوان به تهدیدات رقبا پاسخ درست داد و بازار از کنترل ما خارج خواهد شد.

 • زمان و پول شما هدر خواهد رفت

این مورد بخصوص در شرکت های بزرگ نمایان خواهد شد که پول و زمان زیادی صرف تبلیغات در زمینه های مختلف و گاهی تبلیغات تکراری خواهد شد.

 • پویایی خود را از دست خواهید داد

تمامی شرکت های بزرگ داخلی و  بخصوص خارجی، همیشه پویایی خود را حفظ می کنند و خود را با شرایط موجود وفق می دهند تا مخاطبان را به سمت خود جذب کنند و یا آنها را حفظ کنند.

 • دائما بهتر می شوید

بدون داشتن یک استراتژی هوشمند، ممکن است متوجه ایرادات کار برای مثال در سایت خود نشوید. اما با یک برنامه منظم شما دائما پیشرفت کار خود را بررسی می کنید و اشکالات را رفع می کنید.

بیشتر بخوانید  کلاب هاوس چیست؟ راهنما کامل + دانلود کلاب هاوس اندروید و ios

با تمام این توضیحات فکر میکنم دلایل کافی برای برنامه ریزی برای که استراتژی یازاریابی دیجیتال و همچنین تغییر شکل بازاریابی خود داشته باشید. مشاوران در مجموعه آکادمی همکار آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دیجیتال مارکتینگ
آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ

در همکار به صورت رایگان و مرحله به مرحله آموزش ببینید و کسب وکار خودتان را گسترش دهید.

logo-samandehi

Copyright © 2021 Hamkar. All rights reserved